monChat 0.4

Takže tahle verze obsahuje spoustu vylepšení. Většina změn není bez náhledu do zdrojových kódů viditelná, protože se jednalo hlavně o zpřehlednění, zefektivnění a odstranění nesmyslů. Ale to asi stejně nikoho nezajímá, že? Mezi ty viditelnější změny patří třeba defaultní vlastnosi informující o verzi clienta, uvítací zprávy, soukromé zprávy, možnost opakovaných pokusů o připojení, ... a dál už si nevzpomínam

Balíček pro linux se zdrojovými kódy obsahuje: server, textový chat, grafický chat a oblíbeného bota Alenku. Grafický chat využívá knihovnu GTK2 takže je na pohled moc pěkný. V balíku je i starší a ne tak pěkná verze s knihovnou wxWindows.

Ve verzi pro Windows už konečně můžete kopírovat z okna zpráv, nove sem pridal barevná schémata a rozdělení ovládání programu na pokročilé a začátečníky, taky už funguje posílání soukromých zpráv, jediné co ještě chybí je dokumentace :/.

download:

screenshoty:

Současná verze grafického uživatelského rozhraní v GTK s ukázkami dialogů:

screenshot

Grafické uživatelské rozhraní ve WinAPI, pro Windows:

screenshot


myChat 0.3

Oproti řadě 0.2 obsahuje mnoho vylepšení. Vlastně jsem to celé ůplně od základů přepsal. Pro mě nejdůležitější je asi to, že server zvládá obsloužit daleko víc clientů, než jen jednoho. Velkou novinkou jsou také vlastnosti uživatelů. A navíc je kompatibilní se staršími verzemi, což jsem vůbec nečekal, že bude možné.

Jelikož jsem toho nejvíc napsal a otestoval v Linuxu, rozhodl jsem se uvolnit i Linuxovou verzi. Ta ještě není úplně dotažená do konce, ale dá se celkem dobře používat.

Moc hezkej návod na instalaci a první spuštění za který vděčíme Danovi je zde.

download:


screenshot

myChat 0.2

MyChat je, jak již název napovídá, jednoduchý program umožňující chatováí po síti složené pouze ze 2 počítačů (tehdy sem si ještě netroufal napsat server pro víc než jednoho clienta). Programoval jsem to ve Windowsech, protože jsem si chtěl vyzkoužet Win32API a navíc je najdete na naprosté většině počítačů.

Pokud se rozhodnete stáhnout si i zdroják, neberte ho moc vážně. Program je ve fázi vývoje. Je velice špatně navržený a obsahuje spoustu nesmyslů, které měly být základem pro další ještě neimplementované funkce.

verze: 0.2.5.2

download:

!! Všechny programy jsou volně šiřitelné podle GNU general public licence(Obecné veřejné licence GNU), a jsou ABSOLUTNĚ BEZ ZÁRUKY


[CNW:Counter]